Μεταπτυχιακά

Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Εμμανουηλίδη Χρήστου

• Posted on: 29 June 2017

Την  Τρίτη  04 Ιουλίου 2017, στις 17:00 μ.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Εμμανουηλίδη Χρήστου με τίτλο:

«Οι Πολιτικές Δολοφονίες: στον Πόλεμο και στην Ειρήνη».

Η  Τριμελής Εξεταστική Επιτροπή

Παρουσιάσεις διπλωματικών εργασιών μεταπτυχιακών φοιτητών

• Posted on: 23 June 2017

Την  Τετάρτη  28 Ιουνίου 2017 στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνουν οι παρουσιάσεις της διπλωματικής εργασίας των παρακάτω μεταπτυχιακών φοιτητών

Εξέταση διδακτορικής διατριβής του υποψήφιου διδάκτορα κ. Κωνσταντίνου Τζιάρα (νέα τοποθεσία)

• Posted on: 22 June 2017

Πιέστε εδώ για να δείτε πρόσκληση για την εξέταση της διδακτορικής διατριβής του υποψήφιου διδάκτορα κ. Κωνσταντίνου Τζιάρα με θέμα: «Τα Λαϊκά Στρώματα στη Θεσσαλονίκη του Μεσοπολέμου (1922-1945). Κοινωνική και Πολιτική Διάσταση της Φτώχειας» στις 30/6

Προσοχή η παρουσίαση μεταφέρθηκε στην αίθουσα 319, στον 3ο όροφο του κτιρίου Ν.Ο.Π.Ε

Για τους φοιτητές του μεταπτυχιακού

• Posted on: 26 May 2017

Σύμφωνα με απόφαση της ΓΣΕΣ του Τμήματος οι ημερομηνίες της προσεχούς εξεταστικής περιόδου και οι προθεσμίες για την υποβολή των εργασιών του ΠΜΣ είναι:

ΠΡΟΣΕΧΗΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 06.06.2016-30.06.2016 (Εξεταστική Ιουνίου)

Προγραμματισμός για το Μεταπτυχιακό:
Η Παρασκευή της πρώτης εβδομάδας κάθε εξεταστικής περιόδου, ορίζεται ως η προθεσμία υποβολής/παράδοσης των διπλωματικών εργασιών των μεταπτυχιακών φοιτητών. Για παράδειγμα, για την εξεταστική του Ιουνίου 2017, ως προθεσμία παράδοσης των διπλωματικών εργασιών, ορίζεται η Παρασκευή 09/06/2017.

Ανακοίνωση για το μάθημα Μεθοδολογία των Πολιτικών Επιστημών (κατεύθυνση Διακυβέρνησης)

• Posted on: 2 May 2017

Το μάθημα Μεθοδολογία των Πολιτικών Επιστημών για την κατεύθυνση της Διακυβέρνησης θα πραγματοποιηθεί σήμερα Τρίτη 2/5 18:00-21:00 αντί για του προγραμματισμένου μαθήματος της Παρασκευής, στο πλαίσιο κοινής συνάντησης και συζήτησης με τους φοιτητές από το Πανεπιστήμιο του Kehl

Σχετικά με το μεταπτυχιακό μάθημα: Μεθοδολογία των Πολιτικών Επιστημών

• Posted on: 3 April 2017

Όπως ανακοινώθηκε στους παρόντες στο μάθημα της Παρασκευής 31/3/2017, στο εξής το μάθημα θα γίνεται σε 4 ξεχωριστά τμήματα:

• Πολιτική θεωρία και Φιλοσοφία (Σταυρακάκης): Παρασκευή 6-9, αίθουσα 3Δ
  • Πολιτική Ανάλυση (Ανδρεάδης): Παρασκευή 6-9, αίθουσα 3Α
  • Πολιτική Ιστορία και Στρατηγικές Σπουδές (Ροτζώκος): Παρασκευή 6-9, αίθουσα 107
  • Διακυβέρνηση (Παναγιωτίδου) Παρασκευή 6-9, αίθουσα Α

Εκτάκτως την Παρασκευή 7/4/2017:

29/3: Αναβολή μεταπτυχιακού μαθήματος και ωρών συνεργασίας κ. Στυλιανού

• Posted on: 28 March 2017

Λόγω απουσίας του διδάσκοντα για ακαδημαϊκή υποχρέωση, το μεταπτυχιακό μάθημα "Κλασική πολιτική φιλοσοφία" δεν θα γίνει την Τετάρτη 29/3.

Την ίδια μέρα δεν θα βρίσκεται στο γραφείο του στις ώρες συνεργασίας.

Ο διδάσκων
Άρης Στυλιανού

Μεταπτυχιακό: Αιτήσεις ανάληψης διπλωματικών

• Posted on: 14 March 2017