Μεταπτυχιακά

25/10: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακής φοιτήτριας Τζημοπούλου Πολυξένης

• Posted on: 17 October 2018

Την  Πέμπτη 25 Οκτωβρίου 2018, στις 12:00 μ. στην αίθουσα 107 (1ος όρ. Κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας της μεταπτυχιακής φοιτήτριας Τζημοπούλου Πολυξένης με τίτλο:
«Ο JOHN DEWEY ΚΑΙ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟ».

Η  Τριμελής Εξεταστική Επιτροπή

ΠΜΣ Πολιτική ιστορία, πόλεμος και στρατηγικές σπουδές: ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

• Posted on: 14 October 2018

Οι φοιτητές Βασιλάκης Ματθαίος, Κεκελιάδης Κωνσταντίνος, Τερμεντζής Κωνσταντίνος, Τσικόλης Ιωάννης, δεν κατέθεσαν την τελική επιλογή (επιβεβαίωση/αλλαγή) μαθημάτων.

Η παράλειψή τους αυτή δημιουργεί προβλήματα στην οργάνωση των τμημάτων και στην ομαλή έναρξη των εργασιών του μεταπτυχιακού κύκλου.

Παρακαλούνται να έρθουν σε επαφή εντός της ημέρας με τον Διευθυντή του Προγράμματος.

Αριθμοί μητρώου νέων μεταπτυχιακών φοιτητών

• Posted on: 12 October 2018

Σχετικά με την διαδικασία εγγραφής των νέων μεταπτυχιακών φοιτητών στα τρία Π.Μ.Σ. του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών, κατά την διαδικασία δημιουργίας λογαριασμού και έκδοσης ακαδημαϊκής ταυτότητας ζητείται ΑΜ (Αριθμός Μητρώου).

Δείτε την λίστα των φοιτητών αυτών με τους αριθμούς μητρώου

ΠΜΣ "Πολιτική ιστορία, πόλεμος και στρατηγικές σπουδές": Συνάντηση γνωριμίας στις 8/10

• Posted on: 5 October 2018

Παρακαλούνται οι φοιτητές του νέου ΠΜΣ "Πολιτική ιστορία, πόλεμος και στρατηγικές σπουδές" να προσέλθουν την Δευτέρα 8 Οκτωβρίου στην αίθουσα 3Α (κτίριο Εγνατίας 46, 3ος όροφος) στις 18.00 για μια πρώτη ενημερωτική συνάντηση με τους διδάσκοντες του ΜΠΣ.

Αποτελέσματα εισαγωγής στα μεταπτυχιακά του Τμήματος

• Posted on: 2 October 2018

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα εισαγωγής στα 3 μεταπτυχιακά του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του Α.Π.Θ. και η ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων.

Για λόγους διαφύλαξης προσωπικών δεδομένων δεν είναι δυνατή η δημοσιοποίηση αναλυτικών βαθμολογιών των υποψηφίων. Όποιος/α επιθυμεί να μάθει την αναλυτική βαθμολογία του/της, θα πρέπει να στείλει email από τον προσωπικό του λογαριασμό email στην γραμματεία (info@polsci.auth.gr)

Δείτε τα αποτελέσματα:

Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Ατσαλάκη Γεροπάντα Ματθαίου και Κάϊα Αθανασίου

• Posted on: 2 October 2018

Ανακοινώνεται η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας των παρακάτω μεταπτυχιακών φοιτητών

Την  Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2018, στις 11:00 π.μ. στην αίθουσα Τηλεδιασκέψεων (ισόγειο κτιρίου ΝΟΠΕ), θα γίνει  παρουσίαση του μεταπτυχιακού φοιτητή Ατσαλάκη Γεροπάντα Ματθαίου με τίτλο: «ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ. Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ».

Μεταπτυχιακά Τμήματος: Επιτυχόντες γραπτών εξετάσεων - Πρόσκληση σε συνέντευξη

• Posted on: 25 September 2018

Σε σχέση με τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών του Τμήματος, ανακοινώνονται οι επιτυχόντες των γραπτών εξετάσεων οι οποίοι καλούνται σε συνέντευξη για την τελική επιλογή

Δείτε τις σχετικές ανακοινώσεις:
Για το Π.Μ.Σ. Πολιτική Ανάλυση
Για το Π.Μ.Σ. Πολιτική Θεωρία
Για το Π.Μ.Σ. «Πολιτική ιστορία, πόλεμος και στρατηγικές σπουδές»

ΔΠΜΣ "Φιλοσοφία: Κείμενα, Ερμηνείες, Πρακτικές": Εξετάσεις εισαγωγής

• Posted on: 20 September 2018

Oι γραπτές εξετάσεις για το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Φιλοσοφίας θα διεξαχθούν την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2018 ώρα 15:30-18:30 στο Κεντρικό Αμφιθέατρο του παλαιού κτηρίου της Φιλοσοφικής Σχολής.

Οι προφορικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν αμέσως μετά το πέρας της γραπτής εξέτασης, στην αίθουσα 215 του παλαιού κτιρίου της Φιλοσοφικής Σχολής.

Η Συντονιστική Επιτροπή του ΔΠΜΣ

Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου: ΠΜΣ: «Διακυβέρνηση και Δημόσιες Πολιτικές»

• Posted on: 17 September 2018

Το Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης και Διεθνών Σχέσεων του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου ανακοινώνει πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διακυβέρνηση και Δημόσιες Πολιτικές»