Αναβολές και αναπληρώσεις από κ. Ροτζώκο και κ. Καβάλα

• Posted on: 19 October 2017

Ανακοίνωση κ. Ροτζώκου
Η παράδοση του μαθήματος "ΚΥ0103 - Νεώτερη Ελληνική Πολιτική Ιστορία (1821-1909)" της Τρίτης 24/10 δεν θα πραγματοποιηθεί. Η αναπλήρωση του θα γίνει την Δευτέρα 30/10 και ώρα 9-12 στην αίθουσα Α

Ανακοίνωση κ. Καβάλα
Η παράδοση του μαθήματος "Αντισημιτισμός στον 20ό αιώνα" της Παρασκευής 27/10/2017 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 23/10/2017,  12-3 στην αίθουσα Α.

• Posted on: 16 October 2017

Οι Δικαιούχοι Στεγαστικού επιδόματος που έχουν κάνει ηλεκτρονική αίτηση με λανθασμένα στοιχεία για τις παρακάτω περιπτώσεις :
· ένας γονέας που υπέβαλε ως δικαιούχος φοιτητής με τα ακαδημαϊκά στοιχεία του τέκνου του
· ένας γονέας που υπέβαλε ως γονέας αλλά δήλωσε στοιχεία ΑΦΜ άλλου τέκνου και σωστά στοιχεία ακαδημαϊκής
· ένας γονέας που υπέβαλε ως γονέας αλλά δήλωσε στοιχεία ΑΦΜ άλλου προσώπου και σωστά στοιχεία ακαδημαϊκής

Μπορούν να υποβάλουν νέα αίτηση με τα ορθά στοιχεία χωρίς να διαγραφεί η λανθασμένη.

Σχετικά με τα μαθήματα: "Πρακτική Άσκηση" και "Θεωρίες εφαρμοσμένης πολιτικής ανάλυσης"

• Posted on: 16 October 2017

Στο πλαίσιο του προγράμματος πρακτικής άσκησης του Τμήματος πρόκειται να οργανωθεί πείραμα συμμετοχικής διαβουλευτικής διαχείρισης θεμάτων στο Δήμο Θέρμης με τη συνεργασία των δημοτικών αρχών.

Αναβολή παράδοσης μαθήματος «Ανάλυση Πολιτικού Λόγου» της 16/10

• Posted on: 16 October 2017

Η παράδοση του μαθήματος «Ανάλυση Πολιτικού Λόγου» δεν θα πραγματοποιηθεί σήμερα Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017.

Η αναπλήρωση του μαθήματος θα ανακοινωθεί.

17/10: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακής φοιτήτριας Ερνεάνου Στεφανίας Ραφαέλας

• Posted on: 16 October 2017

Την  Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2017, στις 14:00 μ.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας της μεταπτυχιακής φοιτήτριας Ερνεάνου Στεφανίας Ραφαέλας με τίτλο:
«Η Ουκρανία μεταξύ Δύσης και Ρωσίας: Η Περίπτωση της Κριμαίας».

Η  Τριμελής Εξεταστική Επιτροπή

20/10: Αναβολή παράδοσης μαθήματος Μαθηματικά στην Πολιτική Επιστήμη

• Posted on: 13 October 2017

Την Παρασκευή 20/10/2017 ώρα 10:00 στο μεγάλο αμφιθέατρο έχει προγραμματιστεί η συνάντηση υποδοχής και ενημέρωσης των νέων φοιτητών της Νομικής σχολής και συνεπώς η παράδοση του μαθήματος "Μαθηματικά στην Πολιτική Επιστήμη: Εισαγωγή" της συγκεκριμένης ημέρας δεν θα πραγματοποιηθεί.

Για το μάθημα επιλογής "Θέματα Εφαρμοσμένης Πολιτικής Ανάλυσης"

• Posted on: 12 October 2017

Όσοι/ες φοιτητές/τριες πρόκειται να παρακολουθήσουν το μάθημα επιλογής "Θέματα Εφαρμοσμένης Πολιτικής Ανάλυσης" καλούνται να παραστούν στο μάθημα της Δευτέρας (16/10) για την οριστικοποίηση των εργασιών τους.

Πρακτική Άσκηση: Αντιστοίχιση φοιτητών σε θέσεις πρακτικής άσκησης

• Posted on: 12 October 2017

Δείτε στο συνημμένο την αναλυτική τοποθέτηση φοιτητών σε θέσεις πρακτικής άσκησης για την περίοδο Νοέμβριος 2017 - Ιανουάριος 2018

Ανακοίνωση βιβλιοθήκης για ενεργοποίηση κάρτας

• Posted on: 11 October 2017

Παρακαλούνται οι φοιτητές του Τμήματος να προσέλθουν, έπειτα από την παραλαβή της Ακαδημαϊκής τους ταυτότητας στη βιβλιοθήκη (Εγνατία 46, 2ος όροφος) ώστε να ενεργοποιήσουν την κάρτα τους.

Οι προπτυχιακοί φοιτητές έχουν τη δυνατότητα δανεισμού έως τεσσάρων (4) βιβλίων για δεκαπέντε μέρες (15) με δυνατότητα ανανέωσης έως και δύο (2) φορές από όλες τις βιβλιοθήκες του Α.Π.Θ.

Σχετικά με το μάθημα "Μοντέλα Ανάλυσης Εκλογικής Συμπεριφοράς"

• Posted on: 10 October 2017

Η πρώτη παράδοση του μαθήματος "Μοντέλα Ανάλυσης Εκλογικής Συμπεριφοράς" θα πραγματοποιηθεί Τετάρτη 11/10 στην αίθουσα Α.

Παρακαλούνται οι  φοιτητές και φοιτήτριες που ενδιαφέρονται να δηλώσουν το μάθημα για το χειμερινό εξάμηνο, να προσέλθουν ώστε να ενημερωθούν για τη διάρθρωση του μαθήματος και την εργασία που θα πρέπει να εκπονήσουν για την επιτυχή ολοκλήρωσή του

Από τη διδάσκουσα

Σελίδες