Σχετικά με το μάθημα: Εισαγωγή στην επιστημονική έρευνα στις πολιτικές επιστήμες

• Posted on: 17 October 2018

Στα πλαίσια του μαθήματος Εισαγωγή στην επιστημονική έρευνα στις πολιτικές επιστήμες ανακοινώνεται το πρόγραμμα συναντήσεων με τον διδάσκοντα.

Αναφορικά με το μάθημα "Εισαγωγή στην Επιστημονική Ερευνα στις Πολιτικές Επιστήμες" της 17/10

• Posted on: 16 October 2018

Αναφορικά με το μάθημα "Εισαγωγή στην Επιστημονική Ερευνα στις Πολιτικές Επιστήμες" η συνάντηση του διδάσκοντα με τους φοιτητές της κατεύθυνσης Φιλοσοφίας-Κοινωνιολογίας θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 17/10 στην αίθουσα Β.

Ο διδάσκων

22/10: Δίωρο βιωματικό εργαστήρι από το Κέντρο Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής Υποστήριξης (ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ.) του Α.Π.Θ.

• Posted on: 14 October 2018

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής Υποστήριξης (ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ.) του Α.Π.Θ.  διοργανώνει ένα δίωρο βιωματικό εργαστήρι για όσους φοιτητές και όσες φοιτήτριες αντιμετωπίζουν αυξημένο στρες στην καθημερινή τους ζωή και αναζητούν ένα διαφορετικό τρόπο αντιμετώπισής του. Κατά τη διάρκειά του οι συμμετέχουσες και οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν με βιωματικό τρόπο τις βασικές έννοιες και εφαρμογές του mindfulness στη διαχείριση άγχους (MBSR).

Έναρξη μαθημάτων με διδάσκοντες ΕΔΒΜ στις 15/10

• Posted on: 12 October 2018

Τα παρακάτω μαθήματα τα οποία έχουν αναλάβει διδάσκοντες με σύμβαση θα ξεκινήσουν οριστικά την εβδομάδα που ξεκινά την Δευτέρα 15 Οκτωβρίου σύμφωνα με το πρόγραμμα:

Μοντέλα Ανάλυσης Εκλογικής Συμπεριφοράς
    Ο Αντισημιτισμός στον 20ο αιώνα
    Θέματα Εφαρμοσμένης Πολιτικής Ανάλυσης
    Εθνικισμός, Ιδεολογίες και Κινήματα
    Παγκοσμιοποίηση και Κοινωνία του Ρίσκου

Αναβολή μαθημάτων κ. Καβουλάκου σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό

• Posted on: 12 October 2018

Ανακοινώνεται ότι το μάθημα Θεωρίες Κοινωνικών Κινημάτων της 15ης Οκτωβρίου και το μάθημα Κοινωνική και Αλληλέγγυα Οικονομία της 16ης Οκτωβρίου δεν θα πραγματοποιηθούν λόγω απουσίας του διδάσκοντα σε διεθνές επιστημονικό συνέδριο.

Οι ημερομηνίες αναπλήρωσης των μαθημάτων θα οριστούν με νέα ανακοίνωση.

Ο Διδάσκων

Κάρολος Καβουλάκος

Εγγραφές Επιτυχόντων Πανελλαδικών Εξετάσεων από πληγείσες περιοχές, ακ. έτους 2018-2019

• Posted on: 12 October 2018

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση για τις εγγραφές Επιτυχόντων Πανελλαδικών Εξετάσεων από πληγείσες περιοχές, ακ. έτους 2018-2019

Δείτε την ανακοίνωση: http://www.dps.auth.gr/el/node/3088

Επόμενη ορκωμοσία τμήματος

• Posted on: 10 October 2018

Η επόμενη ορκωμοσία του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών θα γίνει την Τρίτη 27 Νοεμβρίου και ώρα 10.30 στην αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.

Θα υπάρξει επόμενη ανακοίνωση για την διαδικασία δηλώσεων ορκωμοσίας μόλις ολοκληρωθούν οι καταθέσεις βαθμολογιών από τους διδάσκοντες

Από την Γραμματεία

Σχετικά με το μάθημα: Μαθηματικά στην Πολιτική Επιστήμη: Εισαγωγή

• Posted on: 10 October 2018

Οι παραδόσεις του μαθήματος «Μαθηματικά στην Πολιτική Επιστήμη: Εισαγωγή» θα γίνονται στο Αμφιθέατρο Α (ισόγειο κτιρίου ΝΟΠΕ πίσω από το φουαγιέ, απέναντι από το κυλικείο) μόνο κάθε Παρασκευή 9-12 για το σύνολο των φοιτητών και φοιτητριών.

Σελίδες