Λίστα υποψηφίων πτυχιούχων

• Posted on: 19 July 2017

Οι παρακάτω φοιτητές πρόκειται να ορκιστούν στην επικείμενη ορκωνοσία. Αν υπάρχει κάποιος/α που δεν βρίσκεται στην λίστα και θεωρεί πως πρέπει να ορκιστεί θα πρέπει να επικοινωνήσει ΑΜΕΣΑ με την Γραμματεία του Τμήματος:

Βεβαίωση μη οφειλής βιβλίων για την ορκωμοσία

• Posted on: 6 July 2017

Παρακαλούνται οι φοιτητές του Τμήματος που χρειάζονται βεβαίωση μη οφειλής βιβλίων για την ορκωμοσία να προσέλθουν στη βιβλιοθήκη του Τμήματος Εγνατία 46, 2ος όροφος) έως τις 21/07/2017.

Από την υπεύθυνη της βιβλιοθήκης

Γαιτανίδου Παναγιώτα

Διαδικασίες και ημερομηνία ορκωμοσίας

• Posted on: 26 June 2017

Οι φοιτητές του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών για να ορκιστούν ως πτυχιούχοι πρέπει να έχουν συμπληρώσει 50 μαθήματα συνολικά (38 υποχρεωτικά και 12 επιλογής) και να υποβάλλουν ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ μετά την ανακοίνωση του αποτελέσματος του τελευταίου μαθήματός τους.

ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ μπορούν να υποβάλλουν στη Γραμματεία του Τμήματος από Δευτέρα 03.07.2017 έως και Παρασκευή 14.07.2017, κατά τις ώρες 12:00-13:00μ.μ.

Η ορκωμοσία έχει προγραμματιστεί την Τρίτη 25 Ιουλίου 2017 και ώρα 11.00 π.μ., στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.

Αξιολόγηση μαθήματος "Θεωρία Παιγνίων και Διαμόρφωση Στρατηγικής"

• Posted on: 14 June 2017

Όπως έχει γίνει γνωστό κατά την διάρκεια του εξαμήνου, σας ενημερώνουμε ότι η αξιολόγηση του μαθήματος "Θεωρία Παιγνίων και Διαμόρφωση Στρατηγικής" βασίζεται αποκλειστικά στην εκπόνηση εργασιών που πραγματοποιούνται στην διάρκιεα του εξαμήνου

Η διδάσκουσα
Δρ. Ευαγγελία Μαρκάκη

Σχετικά με την ύλη εξετάσεων

• Posted on: 8 June 2017

Σας ενημερώνουμε ότι πλέον δεν κοινοποιείται συγκεντρωτικά ύλη εξετάσεων από τους διδάσκοντες.

Όσοι διδάσκοντες έχουν προσδιορίσει ύλη, αυτό έχει ανακοινωθεί στο elearning και κάθε μαθήματος.

Μπείτε λοιπόν στο elearning.auth.gr και δείτε τα επι μέρους μαθήματα μαζί με ότι άλλο υλικό έχουν ενδεχομένως αναρτήσει οι διδάσκοντες.

Ανακοίνωση για τις προφορικές εξετάσεις στο μάθημα 'Συνταγματική Συγκρότηση του Κράτους' (16/6)

• Posted on: 31 May 2017

Όσοι εξετάζονται προφορικά (αλλοδαποί, λόγοι υγείας κλπ.) στο μάθημα "Συνταγματική Συγκρότηση του Κράτους", παρακαλούνται να προσέλθουν την Παρασκευή 16.6.2017 στις 13.30 στο γραφείο του κ. Καϊδατζή (γρ. 207, 2ος όρ. κτιρίου ΝΟΠΕ).

Όσοι κωλύονται εκείνη την ώρα, να επικοινωνήσουν με τον διδάσκοντα

(akritas@law.auth.gr)

Ολοκαύτωμα και Ιστορική Μνήμη

• Posted on: 30 May 2017

Υπενθυμίζεται ότι αύριο Τετάρτη 31/5/2017 θα πραγματοποιηθεί έκτακτη παράδοση του μαθήματος Ολοκαύτωμα και Ιστορική Μνήμη στις 3.00-6.00 μ.μ. στην αίθουσα 107 και την Παρασκευή 2/6/2017 θα πραγματοποιηθεί το τελευταίο μάθημα πριν από την εξεταστική περίοδο.

Η διδάσκουσα
Μαρία Καβάλα