Εκδήλωση: Υποδοχή Πρωτοετών Α.Π.Θ. – «Γνωρίζοντας το Πανεπιστήμιό μου»

• Posted on: 3 October 2017

Η Ομάδα Co.Mv.o.S. (Cooperation and Motivation of Students)  καλεί τους πρωτοετείς φοιτητές του Α.Π.Θ. σε εκδήλωση υποδοχής-γνωριμίας "εξασφαλίζοντας την καλύτερη δυνατή ενσωμάτωσή τους στο νέο τους «σπίτι»".

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την προσεχή Πέμπτη 5 Οκτωβρίου και ώρες 10:00-14:00 στο Αμφιθέατρο Ι του ΚΕ.Δ.Ε.Α..

Ο Co.Mv.o.S. (Cooperation & MotiVation of Students) είναι μία φοιτητική ομάδα που ιδρύθηκε τον Ιούνιο του 2012 από προπτυχιακούς φοιτητές του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και του Πανεπιστημίου Πατρών. Περιοχή δράσης της ομάδας είναι το ελληνικό ακαδημαϊκό περιβάλλον, το οποίο και προσπαθεί να αναβαθμίσει μέσω των πολλαπλών και ποικίλων δράσεών της.

Δείτε το σχετικό Δελτίο Τύπου