Μεταπτυχιακά

25/2: παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Καράμπελα Πολυχρόνη

• Posted on: 24 February 2020

Την  Τρίτη  25 Φεβρουαρίου 2020, στις 15.30 μ.μ. στην αίθουσα 3Δ (Κτίριο Εγνατία 46) θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Καράμπελα Πολυχρόνη με τίτλο: «ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΨΗΦΟΥ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ  ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ».

6/3: Υποστήριξη διατριβής υποψήφιας διδάκτορος κ. Φράγκου

• Posted on: 21 February 2020

Η υποψήφια διδάκτορας Φράγκου Μαρία θα υποστηρίξει την διατριβή με θέμα: Πολιτική, Διπλωματική Συγκυρία. Στρατηγικές Διάσωσης και Επιβίωσης στο Ολοκαύτωμα (Shoah)

Η υποστήριξη θα γίνει την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2020 ώρα 11.00 π.μ στην Αίθουσα  Τηλεδιασκέψεων, ισόγειο κτιρίου Νομικής

4/3: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Τσαγκαλά Ευθυμίου

• Posted on: 19 February 2020

Την Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020, στις 17.00 μ.μ. παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Τσαγκαλά Ευθυμίου με τίτλο: «Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΈΝΩΣΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΗ ΚΡΙΣΗ, 2015-2018» στην αίθουσα 107 (Κτίριο Νομικής)

7/2: Γενική Συνέλευση Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητ(ρι)ών και Υποψηφίων Διδακτόρων

• Posted on: 5 February 2020

Ο Ενιαίος Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητ(ρι)ών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ θα πραγματοποιήσει Γενική Συνέλευση την Παρασκευή 7/2 στις 18:00 στον χώρο του συλλόγου προπτυχιακών φοιτητών (Κτίριο ΝΟΠΕ, ισόγειο).

Θέματα της Γενικής Συνέλευσης:

1) Εκπαιδευτική Αναδιάρθρωση
2) Διαγραφές Μεταπτυχιακών Φοιτητ(ρι)ών
3) Αντιπολεμικό Κίνημα και Διεθνείς Εξελίξεις
4) Άλλα θέματα

10/2: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Αντριά Ιωάννη

• Posted on: 31 January 2020

Την  Δευτέρα  10 Φεβρουαρίου 2020, στις 18.00 μ.μ. στην αίθουσα 107 (Κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.) θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Αντριά Ιωάννη με τίτλο: «ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΑΪΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΕΘΝΩΝ  (OCHA) ΤΟ ΕΤΟΣ 2018.».

Επιτυχόντες στις γραπτές εισαγωγικές εξετάσεις του ΔΠΜΣ Διακυβέρνηση Περιφερειακή Ανάπτυξη: Πρόσκληση σε συνέντευξη

• Posted on: 24 January 2020

Παρακαλούνται οι παρακάτω επιτυχόντες στις γραπτές εισαγωγικές εξετάσεις του ΔΠΜΣ Διακυβέρνηση Περιφερειακή Ανάπτυξη να προσέλθουν για τη συνέντευξη την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020 ως εξής:

Ώρα: 12.00 μ., αίθουσα 107 (1ος όρ. Κτίριο Νομικής Σχολής, Πανεπιστημιούπολη)
Αγγελής    Στέφανος
Βάσσιος    Δημήτριος
Γληγόρης Δημήτριος
Γλύκα    Δήμητρα
Δίγκα    Στυλιανή
Ζαρώτης    Διονύσιος

6/2: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακής φοιτήτριας Γκουραμάνη Ειρήνης

• Posted on: 15 January 2020

Την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2020, στις 12.00 μ. στην αίθουσα 107 (1ος όρ. κτιρίου Νομικής) θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας της μεταπτυχιακής φοιτήτριας Γκουραμάνη Ειρήνης με τίτλο: «Η ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ ΤΗΣ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ».

Μ.Π.Σ. Πολιτική ιστορία πόλεμος και στρατηγικές σπουδές: Πολιτική ιστορία και γεωπολιτικά συστήματα

• Posted on: 9 January 2020

Οι προσεχείς ημερομηνίες του μαθήματος "Πολιτική ιστορία και γεωπολιτικά συστήματα" είναι οι Τρίτη 14 Ιανουαρίου και Τρίτη 21 Ιανουαρίου. Σε αυτές ο διδάσκων θα είναι ο κ. Μαργαρίτης.

Θα είναι καλό να έχουν παραδοθεί οι εργασίες για τους κόμβους εμπορίου ώστε να γίνει σχετική συζήτηση.

Οι ημερομηνίες για εξέταση των εργασιών του κ. Ροτζώκου θα ανακοινωθούν αργότερα.

Σελίδες