Πρόγραμμα εξετάσεων Ιανουαρίου 2019 (μικροαλλαγές στις 18/12)

• Posted on: 17 December 2018

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα εξετάσεων του Ιανουαρίου 2019

Προσοχή: Τα εαρινά υποχρεωτικά μαθήματα που συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα μπορούν να τα δώσουν ΜΟΝΟ οι φοιτητές άνω του Η εξαμήνου

Μεταφορά μαθήματος της 7/1 του κ. Ροτζώκου

• Posted on: 17 December 2018

Το μάθημα Νεότερη ελληνική πολιτική ιστορία (ΚΥ0103), της Δευτέρας 7 Ιανουαρίου 2019, θα αναπληρωθεί την Πέμπτη, 10 Ιανουαρίου 2019, 3-6 μμ, στην αίθουσα 212, στον δεύτερο όροφο του κτιρίου της Νομικής Σχολής

Νίκος Ροτζώκος

14/12: Απογευματινά μαθήματα λόγω κλεισίματος του Α.Π.Θ.

• Posted on: 14 December 2018

Όπως έχει ανακοινωθεί τα κτίρια της πανεπιστημιούπολης θα κλείσουν μετά τις 5 για λόγους ασφαλείας λόγω εκδηλώσεων στον περίγυρο της.

Τα μαθήματα του κ. Aarbakke (Διεθνείς Σχέσεις) και του κ. Παπαγεωργίου (μεταπτυχιακό) θα γίνουν κανονικά στις 3 και θ α ολοκληρωθούν ως τις 5.

Το μεταπτυχιακό μάθημα του κ. Ροτζώκου αναβάλλεται και η αναπλήρωση του θα γίνει σε συννενόηση με τον διδάσκοντα

Πρακτική άσκηση φοιτητών: 2η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ακαδ. έτους 2018-19

• Posted on: 13 December 2018

Στο πλαίσιο του επιλεγόμενου μαθήματος "Πρακτική Άσκηση" και του προγράμματος του Α.Π.Θ. "Πρακτική Άσκηση - ΕΣΠΑ" ανακοινώνεται πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση τρίμηνης πρακτικής άσκησης πλήρους απασχόλησης φοιτητών του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών.

Έχουν ανακοινωθεί τοποθετήσεις 27 φοιτητών (δείτε την σχετική ανακοίνωση) αμειβόμενης τρίμηνης πρακτικής πλήρους απασχόλησης για το ακαδημαϊκό έτος 2018-19

Ανανέωση λίστας επιλεγόμενων για πρακτική άσκηση

• Posted on: 13 December 2018

Μετά την ανακοίνωση των αρχικών τοποθετήσεων για πρακτική άσκηση του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών, όπου είχαν ανακοινωθεί κάποιες αρχικές τοποθετήσεις, αποφασίστηκε από το Τμήμα σε συννενόηση με το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης η εξάντληση του πίνακα των αιτήσεων ώστε να τοποθετηθούν όλοι όσοι πληρούσαν τα θεσμοθετημένα κριτήρια και επιθυμούν να πραγματοποιήσουν πρακτική.

Με βάση την απόφαση αυτή το Τμήμα επικοινώνησε με όλους τους επιλαχόντες και διερεύνησε την γραπτή επιθυμία τους για πραγματοποίηση πρακτικής.

Μάθημα "Διαφωτισμός και Διαμόρφωση των Πολιτικών Ιδεολογιών στην Ελλάδα": καθυστέρημένη έναρξη σήμερα 12/12

• Posted on: 12 December 2018

Το μάθημα "Διαφωτισμός και Διαμόρφωση των Πολιτικών Ιδεολογιών στην Ελλάδα" του Γ' εξαμήνου σήμερα 12/12 θα ξεκινήσει εκτάκτως στις 7 μ.μ.

Από τον διδάσκοντα κ. Μαρκέτος

Καταχώρηση στοιχείων από αιτούντες ενστάσεων μετεγγραφής και αιτήσεων θεραπείας

• Posted on: 12 December 2018

Οι αιτούντες ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ και ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ θα πρέπει να προχωρήσουν στην καταχώρηση στοιχείων στο ηλεκτρονικό σύστημα www.register.auth.gr  από 13.12.2018 (10:00 π.μ) έως 21.12.2018. Στη συνέχεια και στις ίδιες ημερομηνίες, θα πρέπει να προσέλθουν για κατάθεση των απαραίτητων δικαιολογητικών.

Δείτε την εγκύκλιο με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά:

11/12: Αναβολή μαθημάτων κ. Μαρκέτου

• Posted on: 11 December 2018

Οι παραδόσεις των μαθημάτων "Ιστορία των Οικονομικών Κρίσεων" και "Μουσική, Ιστορία, Πολιτική: Από τον Μοντεβέρντι στον Βέρντι" του κ. Μαρκέτου αναβάλλονται λόγω έκτακτης υποχρέωσης

Από τον διδάσκοντα

Σελίδες