Ωρολόγιο πρόγραμμα προπτυχιακών και μεταπτυχιακών μαθημάτων

• Posted on: 21 September 2021

Ανακοινώνεται το ωρολόγιο πρόγραμμα προπτυχιακών και μεταπτυχιακών μαθημάτων.

Οι λεπτομέρειες για τον τρόπο διδασκαλίας κάθε μαθήματος θα ανακοινωθεί στις επόμενες μέρες

Τα προπτυχιακά μαθήματα θα ξεκινήσουν στις 4 Οκτωβρίου και τα μεταπτυχιακά στις 11 Οκτωβρίου 2021

Αλλαγή συντονιστή ECTS του Τμήματος

• Posted on: 20 September 2021

Ενημερώνονται οι φοιτητές/τριες του προγράμματος Erasmus ότι από 1.10.2021 και για όλη την διάρκεια της εκπαιδευτικής άδειας του κ. Παπαγεωργίου, τον συντονισμό ECTS (και καθήκοντα υπεύθυνου για τις μετακινήσεις Erasmus+) θα ασκεί η επικ. Καθηγήτρια του Τμήματος κ. Τεπέρογλου

Εκτακτες ώρες συνεργασίας κ. Παπαγεωργίου

• Posted on: 20 September 2021

Την Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου θα υπάρξει μια διαδικτυακή ώρα συνεργασίας του κ. Παπαγεωργίου για φοιτητές/ριες που επιθυμούν διευκρινήσεις στη βαθμολογία τους ή θέματα μετακίνησης Erasmus. Η ώρα συνεργασίας θα λάβει χώρα μεταξύ 09.00-10.00 στον ακόλουθο σύνδεσμο zoom
Meeting ID: 986 7647 6494

Ενημερώνονται οι φοιτητές ότι οι ώρες συνεργασίας αυτές θα είναι οι τελευταίες για το εξάμηνο που ξεκινά, κατά το οποίο ο κ. Παπαγεωργίου θα βρίσκεται σε εκπαιδευτική άδεια.

Παράταση προθεσμίας για υποβολή αιτήσεων για πρακτική άσκηση ως Κυριακή 19/9

• Posted on: 17 September 2021

Σας ενημερώνουμε ότι έχει δοθεί παράταση στην δυνατότητα υποβολής αιτήσεων για πρακτική άσκηση ώς και την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου στις 22:00

Θυμίζουμε/ ενημερώνουμε ότι η 3μηνη αμοιβόμενη απασχόληση στο πλαίσιο του προγράμματος "Πρακτική Άσκηση - ΕΣΠΑ" που πραγματοποιείται σε φορείς τοπικής αυτοδιοίκησης ή σε εταιρίες πολιτικής και κοινωνικής έρευνας.

20-22/9: Εκ νέου υποβολή αιτημάτων για το στεγαστικό επίδομα

• Posted on: 17 September 2021

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ενημερώνει τους ενδιαφερόμενους-δικαιούχους που δεν υπέβαλλαν αίτηση έως σήμερα για το στεγαστικό επίδομα  ακαδημαϊκού έτους 2020-2021, ότι το σύστημα θα επιτρέπει εκ νέου την υποβολή αιτημάτων κατά το χρονικό διάστημα από τη Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2021 έως και την Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2021.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να επισκέπτονται την ειδική εφαρμογή στεγαστικού επιδόματος https://stegastiko.minedu.gov.gr, προκειμένου να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους.

Εξετάσεις μαθημάτων κ. Μαργαρίτη με φυσική παρουσία

• Posted on: 16 September 2021

Οι εξετάσεις στα μαθήματα του κ. Μαργαρίτη θα πραγματοποιηθούν με φυσική παρουσία στις αίθουσες Α και Β στο ισόγειο του κτιρίου ΝΟΠΕ. Πιο συγκεκριμένα αναφερόμαστε στα εξής μαθήματα:

Εξετάσεις ελληνικής γλώσσας ΣΝΕΓ αλλοδαπών φοιτητών ΑΠΘ Σεπτ. 2021

• Posted on: 7 September 2021

Σας στέλνουμε εκ νέου την ανακοίνωση του ΣΝΕΓ σχετικά με τις εξ αποστάσεως εξετάσεις περιόδου Σεπτεμβρίου 2021 για το μάθημα της ελληνικής ως δεύτερης/ξένης γλώσσας.
Η ανακοινοποίηση αφορά σε αλλαγές στα α και β εξάμηνα.

Παρακαλούμε για την ενημέρωση των φοιτητών σας.

Πρακτική άσκηση: Έκτακτες ώρες συνεργασίας για την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

• Posted on: 6 September 2021

Σχετικά με την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πρακτική άσκηση οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές είναι χρήσιμο να μελετήσουν προσεκτική

1. Την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος στην ιστοσελίδα του Τμήματος

9/9: Εξετάσεις μαθημάτων κ. Γαϊτενίδη

• Posted on: 6 September 2021

Τα μαθήματα του κ. Γαϊτενίδη την Πέμπτη 9/9 θα εξεταστούν σύμφωνα με το πρόγραμμα:

9:00 - 11:00, ΚΕ0Ε52, Διεθνείς Οργανισμοί
11:00 - 13:00, ΚΕ0Ε28, Ο εκτός Ευρώπης κόσμος
13:00 - 15:00, ΚΕ0Χ04, Πολιτικές των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Η εξέταση θα πραγματοποιηθεί με φυσκή παρουσία στις αίθουσες Α και Β στο ισόγειο στο κτίριο της Σχολής ΟΠΕ

Όλες/όλοι οι συμμετέχουσες/συμμετέχοντες πρέπει να έχουν μαζί τους πιστοποιητικό εμβολιασμού, ή νόσησης των τελευταίων 6 μηνών, ή μοριακό ή rapid test 48 ωρών ή self test της ίδιας μέρας.

Σελίδες