Ανακοίνωση προέδρου Τμήματος προς τους φοιτητές σχετικά με τις εξετάσεις

• Posted on: 19 May 2020

Αγαπητοί φοιτητές, αγαπητές φοιτήτριες,

Όπως ξέρετε, το Τμήμα μας διαβουλεύεται και προετοιμάζεται εδώ και τρεις εβδομάδες για τις εξετάσεις του Ιουνίου, ώστε να μπορέσουμε να ανακοινώσουμε το Πρόγραμμα της Εξεταστικής το συντομότερο.

Δυστυχώς μέχρι σήμερα αυτό δεν έχει καταστεί δυνατό, επειδή αναμένουμε τις τελικές τεχνικές οδηγίες και κατευθύνσεις από τη Διοίκηση του ΑΠΘ. Πληροφορούμαστε ότι ακόμη υπάρχουν διαβουλεύσεις μεταξύ των Πανεπιστημίων και του Υπουργείου Παιδείας για το πώς ακριβώς θα διεξαχθούν οι "εξ αποστάσεως" εξετάσεις σε όλη την Ελλάδα. Αύριο θα γίνει έκτακτη συζήτηση των Πρυτάνεων όλων των Πανεπιστημίων, για να ληφθούν οριστικές αποφάσεις.

Καλούμαστε λοιπόν όλοι και όλες να επιδείξουμε λίγη ακόμα υπομονή. Σύντομα θα μπορέσουμε να σας ανακοινώσουμε το Πρόγραμμα της Εξεταστικής και τις λεπτομέρειες για την εξέταση του κάθε μαθήματος.

Εκ μέρους του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών

Άρης Στυλιανού, πρόεδρος